"הייתי אמורה לעבור ניתוח בגב – אורן זריף הציל אותי מהכאבים!"

איילת: "אלוהים כנראה נתן לאורן מתנה גדולה לרפא אנשים, ואני ההוכחה לכך שזה נכון"
איילת, תושבת מרכז הארץ, סבלה מכאבי גב איומים, והרופאים המליצו לה על ניתוח בחוליות L4-L5. בניסיון להימנע מכך, הגיעה כואבת לקליניקה של אורן זריף – והתחילה להאמין.

איילת: "אלוהים כנראה נתן לאורן מתנה גדולה לרפא אנשים, ואני כנראה ההוכחה לכך שזה נכון… הייתי אמורה לעבור ניתוח בגב בעקבות כאבים איומים, עד כדי שבקושי יכולתי לתפקד. סבלתי מהגב, מהאגן והכאבים הגיעו לירך. לא יכולתי אפילו לשבת…"
מטיפול לטיפול, כך מספרת איילת, הרגישה את השינוי. "הגעתי אל אורן כשמאוד כאב לי, והכאבים במשך הזמן לאט לאט נחלשים. כל פגישה עוד קצת ועוד קצת. הייתי צריכה הרבה סבלנות, אבל זה השתלם!

טיפול בכאב
הטיפולים לכאב גב מגוונים וכוללים: טיפול תרופתי, פיזיותרפיה, שימוש באביזרים אורתופדיים וניתוחים. באופן כללי, רצוי כי אדם הסובל מכאב גב ימשיך ככל האפשר באורח חייו הקודם כולל עבודה
טיפולים מסוימים כוללים שימוש בחום, לדוגמה שהייה בג'קוזי או שימוש באביזרים מחממים שונים. טיפולים אחרים עושים שימוש דווקא בקומפרסיות קרות על מנת להפיג כאבים.
הזרקה למפרק הפצטאלי- מפרק סינוביאלי של עמוד השדרה
הטיפול התרופתי בכאבי גב כולל תרופות מסוגים שונים כגון תרופות המרפות את השרירים ותרופות נוגדות דלקות. ניתן שימוש גם במשככי כאבים במקרים קשים יותר יעשה שימוש בתרופות הניתנות בהזרקה, למשל תרופות נוגדות דלקת ואף זריקות קורטיזול או תרופות אחרות לחלל האפידורלי או לרקמות באזור הכואב. טיפולים אלו יאפשרו הקלה מסוימת בכאב. בכל מקרה, תהיה העדפה לביצוע ניתוח רק כמוצא אחרון ולאחר ששאר הטיפולים נוסו.